Kondolencje z powodu śmierci rodziców

Szanowna/-y Pani/Panie (imię),
Z głębokim żalem składam najszczersze kondolencje w związku z utratą Matki/Ojca. Tę smutną wiadomość przyjęliśmy z wielkim zaskoczeniem i smutkiem. To z całą pewnością niewyobrażalny ból, który mam nadzieję z czasem będzie się zmniejszał. Pani/-a Ojciec/Matka był/-a wyjątkową Osobą, która wywoływała uśmiech na naszych twarzach.
Droga/-i (imię),
Wiadomość o śmierci Twojej Mamy/Twojego Ojca była dla nas ciosem. Przesyłamy Ci wyrazy współczucia. Wiedz, że zawsze możesz na nas liczyć. Wydarzyła się wielka tragedia i mamy nadzieję, że Dusza Twojej Mamy/ Twojego Taty zazna spokoju.
(Imię),
Utrata rodzica jest niezwykle trudnym przeżyciem. Osoba, która była nam tak bliska i była obok jednocześnie w najlepszych i najgorszych momentach. Straszny jest nieubłaganie zmieniający się czas, którego nikt nie może zatrzymać. Wiem, że trudno pogodzić się z zaistniałą sytuacją, jednak mam nadzieję, że z czasem ból, który teraz trzymasz w sercu, będzie się zmniejszał. Oby na jego miejscu pojawiły same ciepłe wspomnienia związane z Twoją Mamą/Twoim Tatą.

Kondolencje z powodu śmierci dziadków

Droga/-i (imię),
Dziadkowie często są dla nas jak drudzy rodzice. Pełni ciepła i szczerego uśmiechu, a przede wszystkim miłości do swoich wnucząt. Dlatego kiedy Ich tracimy, czujemy, jakbyśmy stracili cząstkę samych siebie. W związku z tym, przesyłam Ci wiele siły i wytrwałości, na ten trudny dla Ciebie czas.
Dotarła do mnie straszna wiadomość o śmierci Twojej Babci/Twojego Dziadka. Bardzo Ci współczuję. Wiem jak dużym ciosem musi to dla Ciebie być. Jeśli będę mogła/mógł jakoś pomóc – daj mi znać. Z chęcią postaram się Cię jakoś wesprzeć. Przesyłam dużo ciepła.
Śmierć jest niestety nieuniknionym elementem życia człowieka. Jednak pomimo świadomości, że wkrótce nadejdzie, nigdy nie będziemy na nią w pełni gotowi. Zawsze czujemy nie tylko smutek, ale również żal… Żal, że akurat nas to spotkało. Dlatego bardzo ważne jest w tym trudnym okresie wsparcie ze strony bliskich, którzy pomogą nam przejść żałobę.